Ödeme Sistemleri Yönetim


AKOS Kart ile ihtiyaç sahiplerine ilgili yardımları en modern şekilde ulaştırarak, sosyal sorumluluk hizmetlerinde yeni bir hizmet modeli bilincinin yaygınlaşmasına katkı sağlamaktadırlar.

SAMPAŞ Ödeme Sistemleri Yönetimi, belediyenin vatandaşa tahakkuk ettirmekle sorumlu olduğu belediyecilik hizmetleri tahsilatlarının yapılmasını kolaylaştıran elektronik kartları, donanım ekipmanlarını (okuyucular), yazılım altyapısını, işletim süreçlerini, haberleşme ağını ve üye işyerleri saha servisleriyle oluşturulan hizmetlerin tümünü kapsamaktadır.

SAMPAŞ Ödeme Sistemleri Yönetimi ile konvansiyonel “para” şekil değiştirerek işlevini elektronik ortamda sürdürmeye başlamıştır. Bu sayede vatandaşların - SAMPAŞ AKOS kartları kullanarak - ilgili kuruluşlardaki işlemlerini rahatlık ve güven içerisinde gerçekleştirmeleri, şehirdeki tüm kamu ve belediyecilik hizmetlerinden etkili bir şekilde faydalanmaları mümkün hale gelmiştir.

Ayrıca, belediyelerimiz AKOS Kart ile ihtiyaç sahiplerine ilgili yardımları en modern şekilde ulaştırarak, sosyal sorumluluk hizmetlerinde yeni bir hizmet modeli bilincinin yaygınlaşmasına katkı sağlamaktadırlar.

AKOS Kart belediyelere paranın konvansiyonel kullanımının ötesine geçme, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerine yönelik faydalı ve yaratıcı projeler üretme olanakları sunar.

AKOS Kart belediyelere paranın konvansiyonel kullanımının ötesine geçme, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerine yönelik faydalı ve yaratıcı projeler üretme olanakları sunar
Ödeme Sistemleri’nin Akıllı Vezne ve Kiosk Çözümleri ile 7/24 işlem gerçekleştirilebilmektedir
AKOS Kart vatandaşlara e-belediye uygulamaları üzerinden kesintisiz işlem yapma imkanı sunar r
AKOS Kart insan onurunu zedelemeyecek sosyal yardım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini mümkün kılar

Nakit veya kredi kartı ile tahsilat yapabilen Akıllı Vezne sistemleri, akıllı kart işlemlerini gerçekleştirmek üzere kuruma özel tasarlanabilmektedir.

Online Tahsilat Servisleri

Online tahsilat servisleri mükelleflerin belediyelerde ki su ve vergi borçlarının bankalar tarafından (şube, atm, bankanın web sitesi) kontrolünü sağlayan web servis hizmetidir.

Bir vatandaş belediye ile anlaşmalı bankaya giderek veya bankanın internet sitesine girerek emlak vergi borcunu online olarak sorgulayabilir ve ödeyebilir. Bu sayede vatandaş belediyeye gitmek zorunda kalmaz, vezne kuyruğunda beklemez. Su aboneleri de otomatik ödeme talimatı vererek borçlarının düzenli olarak ödenmesini sağlar. Belediyelerde de vezne yoğunluğu oluşmaz.

Günlük tahsilat işlemleri kolaylıkla takip edilmekte, bilgiler merkezi veri tabanına online olarak aktarılmaktadır.

Akıllı Vezne ve Kiosk Çözümleri

Su, elektrik, doğalgaz fatura tahsilatı, vergi ödemesi, ulaşım kartları gibi çipli kartlara yükleme, etkinlik bilet satışı ve bağış ödemeleri gibi işlemler 7/24 kesintisiz olarak nakit veya kredi kartı ile SAMPAŞ Akıllı Vezneler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Nakit veya kredi kartı ile tahsilat yapabilen Akıllı Vezne sistemleri, akıllı kart işlemlerini gerçekleştirmek üzere kuruma özel tasarlanabilmektedir. Kiosk sistemleri şehir yaşamını kolaylaştırma amaçlı olarak 7/24 kesintisiz vezne hizmeti verecek şekilde iç ve dış amaçlı olarak kurulabilmektedir.

Elektronik Ücret Toplama Sistemi (EUTS)

Elektronik Ücret Toplama Sistemi ile ulaşım, su, ön ödemeli sayaç, otopark, trafik cezası gibi sorgulama işlemleri tüzel veya gerçek kişinin sicil numarası veya TC kimlik numarası ile gerçekleştirilmekte, günlük tahsilat işlemleri kolaylıkla takip edilerek bilgiler merkezi veri tabanına online olarak aktarılmakta ve çeşitli uygulamalar üzerinden mobil tahsilat işlemleri yapılması sağlanmaktadır. Mobil Tahsilat Uygulaması ile belediyelerimizin sahadaki tahsilat süreçlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amaçlanmaktadır.