STEP(H2020)


STEP projesi, gençlerin çevre sorunlarına ilişkin karar verme süreçlerine sosyal ve politik alanlarda katılımını destekleyen, web/sosyal medya madenciliği, oyunlaştırma, makine/bilgisayar çevirisi ve görselleştirme özellikleri ile geliştirilmiş, mobil ve web uyumlu bir bulut e-katılım hizmet yazılım platformu yaratmayı ve pilot testini gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Proje Websitesi

Tanıtım Sitesi

Teknik altyapısını SAMPAŞ’ın üstlendiği, Türkiye ayağında Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin pilot bölge olarak yer aldığı STEP projesinde 4 ülkeden ( İtalya, İspanya, Yunanistan ve Türkiye) 5 pilot bölge belirlenmiştir. Bunlar arasında bir bölgesel yönetim, 3 belediye ve bir belediyeler birliği pilot bölge olarak yer alacaklardır. Pilotlar aracılığı ile 8200 gence ve 85 politika belirleyiciye ulaşılması hedeflenmektedir.

DRAXIS Environmental S.A tarafından koordine edilen projede, 8 ülkeden (İtalya, İspanya, Yunanistan, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İngiltere ve Türkiye) 13 ortak yer almaktadır. Resmi olarak 1 Haziran 2015’te başlayan ve Kasım 2017’de son bulacaktır.

Proje Partnerleri:

 1. Draxis Environmental S.A. (Yunanistan)
 2. Centre for Research and Technology Hellas (Yunanistan)
 3. Linguatec GmbH (Almanya)
 4. The University Court of the University of Abertay Dundee (Birleşik Krallık)
 5. Inmark Estudios y Estrategias SA (İspanya)
 6. Region of Crete (Yunanistan)
 7. SAMPAŞ Bilişim ve İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 8. Hatay Büyükşehir Belediyesi
 9. Associazione dei Comuni della Locride (İtalya)
 10. Yee-Youth and Environment Europe (Çek Cumhuriyeti)
 11. Ajuntament de Mollet del Vallès (İspanya)
 12. Kairos Future Group (İsveç)
 13. Ajuntament de Valdemoro (İspanya)

Bu proje Avrupa Birliği Ufuk 2020 araştırma ve inovasyon programı kapsamında 649493 nolu sözleşme ile desteklenmektedir.