Platformun mimarisi kamu kurumlarına yeni hizmetler yaratma ve mevcut prosedürleri paylaşıma açma imkanı da sunmak üzere tasarlanmaktadır.

Kamu tarafında; vatandaş ve ticari kurumlara çevre lisansı verme prosedürleri konusunda sistem entegrasyonu sağlayacak, kurumlara iş süreçlerini modelleme ve uygulamada destek olacak bir sistem ihtiyacı tespit edilmiştir. Bu ihtiyacı karşılama amacı ile eEnviPer projesi temel operasyonel işleri bir platform üzerinde toplama ve bu hizmetleri vatandaşlara e-servis olarak açmayı mümkün kılmayı amaçlamaktadır. Bir diğer yandan platformun mimarisi kamu kurumlarına yeni hizmetler yaratma ve mevcut prosedürleri paylaşıma açma imkanı da sunmak üzere tasarlanmaktadır.

Projenin son aşamasında kurumlara, kuruluşlara, danışmanlık şirketlerine ve sivil toplum örgütlerine, çevre ile alakalı değişik seviyelerde izin ve yetki dağıtımı yapma yeteneklerine sahip dijital servisler sunulması planlanmaktadır. 4.13 milyon Euro bütçeli eEnviPer (ICT-PSP) projesi 31 Mart 2014’te bitirildi.

ŞİRKETLERİMİZ
Değerlerimizden ödün vermeksizin, gelişen ve değişen Dünya konjonktüründe, varlığımızı sürdürebilir kılmak, gücümüzü markalarımız ile sağlamlaştırmak adına bir çok alanda sizlere profesyonel ve kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz.
Sampaş Holding
Akıllı Kentler
Akıllı Şehirler
SNANO
KARENA
Sampaş Bilişim
EKD
Metapera